Informace


 23. 3. 2020

Milí rodiče, prarodiče!

Všechny vás moc zdravím. V současné době jsme se ocitli v nezvyklé situaci, se kterou se musíme vyrovnat - vy, vaše děti, já jako vaše třídní učitelka. Věřím, že společnými silami vše zvládneme! 

K vytvoření těchto stránek mne vedla myšlenka, co nejvíce ulehčit naši spolupráci, mít potřebné informace přehledně uspořádané na jednom místě, možnost komunikovat přímo také s dětmi. 

Najdete zde pro vás důležité informace, dále pak všeobecné informace týkající se učiva. Konkrétní zadání úkolů najdete v sekcích u příslušného předmětu. Obsah jednotlivých stránek budu dle potřeby aktualizovat. 

Tipy a rady, jak pracovat s dětmi:

V Českém jazyce si děti již osvojily systém čtení. Teď k tomu postupně přibývají další písmena. Cílem je, aby děti četly vázaným slabikováním. Větším oříškem je pro ně psaní, proto nestačí psát jen do Písanky. Jak často psát? Ideálně každý den přepis, opis nebo diktát. Samozřejmě, pokud nezvládnete psát každý den, nevadí, upravte si to podle svých možností, minimálně jeden přepis a jeden diktát za týden.

Jak psát diktát? 

  • Přečtěte dítěti celý diktát (2 - 3 věty).
  •  Projděte jednotlivé věty, řekněte si kolik má každá věta slov, která to jsou. 
  • Věty napište.
  • Diktujte po slovech, upozorněte dítě na psaní velkého písmene na začátku věty a tečky na konci věty, popř. jiného znaménka. Upozorněte na  psaní i, y, prodlužujte délku samohlásek. 
  • Nakonec ještě jednou pomalu přečtěte celý diktát, dítě čte pomalu s vámi a kontroluje si napsaný text. Pokud si samo najde chybu, opraví si ji. Na závěr spolu projděte celý diktát, vysvětlete si a opravte zbylé chyby.  "Chybami se člověk učí." CHYBA JE NÁŠ KAMARÁD. 
  • Pro inspiraci text diktátu: Namaluj vázu. Váza je zelená. Ve váze je tulipán. (Poté, co napíšete diktát, nechte dítě namalovat obrázek.)
  • Pokud vidíte, že dítě opakovaně diktát vět nezvládá, přejděte na diktování slov (10 slov), později se k diktátu vět vrátíte. 
  • Dbejte, prosím, na úpravu, na dodržování liniatury (písmena správně posazená na řádek).

V Matematice počítáme do 20 bez přechodu desítky. Průběžně procvičujte sčítání a odčítání do 10, zvláště u dětí, které počítají po jedné. Využívejte názorné pomůcky (počítadlo, kostky, ...) Zvládnutí počítání do 10 je důležité pro osvojení počítání do 20 bez přechodu desítky a následně pro počítání do 20 s přechodem, ale to už předbíhám. Uvidíme, kam se posuneme. 

Každopádně po návratu do školních lavic s dětmi zadávané učivo znovu projdu, zopakuji. Pokud něco nezvládneme, nevadí, doženeme ve druhém ročníku. 

Pro procvičování probraného učiva můžete využít tyto internetové stránky: 


V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat, ráda poradím. Děkuji vám za zpětnou vazbu, za vaše podněty. Velmi si vážím vašeho vynaloženého úsilí a práce s dětmi. Některá cvičení zvládnou samy, ale převážně potřebují váš dohled a pomocnou ruku. Máte mé obrovské DÍKY!

Vaše třídní učitelka


24. 3. 2020

Plavání:  https://www.zsluhacovice.cz/content/1018970-


27. 3. 2020

Fotografování třídy na závěr školního roku proběhne v květnu/červnu, pokud se vrátíme do školy.


30 . 3. 2020

Další internetové stránky, které můžete využít k procvičování: 

Za sdílení stránek děkuji paní  Straňákové a paní Toufarové. Chtěla bych pouze připomenout, že využití těchto stránek je DOBROVOLNÉ. Ne všechna cvičení mohou být pro vaše dítě vhodná, proto, prosím, vybírejte cvičení podle probraného učiva a také na základě schopností vašeho dítěte. 















Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky